Erkeklerde Rinoplasti

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
4 Aralık 2019
Burun Estetiği Sonrasında Spor Yapılabilir Mi?
25 Aralık 2019
Show all

Erkeklerde Rinoplasti

Rinoplasti, burun şeklinin estetik uygulamalarla kalıcı bir şekilde düzeltilmesi işlemidir. Rinoplasti aynı zamanda solunum problemlerinin giderilmesi ve zamanla burnun yapısında oluşan hataların düzeltilmesine yardımcı olur. Önceleri, daha çok kadınlar tarafından tercih edilen rinoplasti, günümüzde erkekler tarafından da oldukça ilgi görüyor. Ancak, erkekler  kadınlardan farklı olarak burnun tamamının değil, yalnızca rahatsız oldukları kısımlarının düzeltilmesini tercih ediyor. Erkeklerin, Rinoplasti operasyonlarını tercih etmelerindeki bir diğer önemli amaç ise burunlarındaki tıkanıklığın giderilmesi ve nefes alıp vermelerinin kolaylaştırılmasıdır.

Erkeklerde Rinoplasti Hangi İşlemleri Kapsar?

Erkeklerde rinoplasti operasyonları; burun şeklinin yanakları, çeneyi, gözleri ve diğer yüz özelliklerini tamamlamasına yardımcı olur. Rinoplasti, erkeklerin yüz simetrisinin düzeltmesini, burun köprüsündeki kusurların azaltılmasını ve burundaki şişkinliklerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Ancak, oldukça karmaşık bir işlem olan Rinoplasti işlemi mutlaka bir uzman tarafından gerçekleştirilmelidir.  

Rinoplasti Erkeklerin Yüz Görünümüne Nasıl Katkı Sağlar?

Erkeklerde rinoplasti ameliyatı erkeklerin burun özelliklerinin iyileştirilmesine yönelik bir işlemdir. Rinoplasti, aynı zamanda erkeklerin yüz görünümünü iyileştiren kapsamlı bir yüz estetiği ameliyatıdır. Erkeklerin burnu genellikle belirgin, düz bir köprü ile burun ve üst dudak arasında 90 derecelik bir açıyla uzanan bir burun ucuna sahiptir. Ayrıca, erkekler kadınlardan daha büyük bir burun yapısına sahiptir. Çoğunlukla, burun köprüsünü düzelttirmek, burnun ortasındaki genişliği artırmak, daha düz ve estetik bir burun elde etmek isteyen erkeklerin tercih ettiği rinoplasti (burun estetiği) erkeklerin daha maskülen bir görünüşe sahip olmasına yardımcı olur.

Erkeklerde Rinoplasti Faydaları Nelerdir?

Estetik işlemler içeren rinoplasti operasyonlarının, fiziksel görünüm ve sağlık açısından pek çok faydası vardır.

Erkeklerde rinoplasti faydaları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

* Daha Simetrik Bir Burun Görüntüsü: Erkekler, başarılı Rinoplasti operasyonları sonrası yüz şekillerine uyan doğal görünümlü bir burna sahip olabilirler. Elde edilen burun şekli, burnun simetrik bir görünüme kavuşmasını sağlarken, aynı zamanda ağız, göz ve çene ile uyumlu olmasına yardımcı olur.

* Burundaki Yapısal Bozuklukların Düzeltilmesi: Rinoplasti, her ne kadar estetik bir görünüme sahip olmak için tercih edilse de aslında zamanla burun yapısında oluşan dezenformasyonların ortadan kaldırmasında da oldukça etkilidir. Rinoplasti sayesinde burun ucundaki eğrilikler ve şişkinler ile burun köprüsündeki kusurlar rahatlıkla giderilebilir.

* Nefes Almayı Kolaylaştırır: Rinoplasti operasyonlarının en önemli yararları arasında kolay nefes almayı sağlaması da vardır. Burunda doğuştan ya da sonradan oluşan eğrilik nedeniyle ortaya çıkan nefes almakta zorlanma problemi burun rinoplasti yöntemi ile çözülebilir. Ayrıca, bu operasyon sayesinde ses ve horlama problemleri de düzeltilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.