Burun Ucu Estetiği Öncesi Hazırlık

Burun Törpülemeden Sonrası Neler Yapılır?
Burun Törpülemeden Sonrası Neler Yapılır?
11 Eylül 2018
Burun İçi Eğriliğinin Olumsuz Yönleri Nelerdir?
Burun İçi Eğriliğinin Olumsuz Yönleri Nelerdir?
17 Eylül 2018
Show all

Burun Ucu Estetiği Öncesi Hazırlık

Burun Ucu Estetiği Öncesi Hazırlık

Burun Ucu Estetiği Öncesi Hazırlık

Ameliyattan önce, burnun yapısı ve şekli detaylı bir şekilde incelenmelidir. Hasta, şikayetlerini, burnunda rahatsız olduğu yerleri doktoru ile konuşmalıdır. Yeni yapılacak olan burun modeli fotoğraflama yöntemleri ile hastanın yüzüne uyup uymayacağı belirlenmelidir. Burun ucu estetiği, öncesinde, kan sulandırıcı ilaçların kullanımı bırakılmalıdır. Alkollü içecek ve sigara içimi bırakılmalıdır. Grip, nezle gibi soğuk algınlığı hastalığına yakalanmışsanız doktorunuza danışmalısınız. Yüz bölgenizi darbe ve yaralanmalara karşı korumalısınız. Deniz ve havuz gibi mikrop alabileceğiniz yerlerden bir süre uzak durmalısınız. Uyku düzeninize dikkat etmelisiniz, cildinizde alerji oluşumuna neden olacak makyaj uygulamalarından uzak durmalısınız.

 Burun Ucu Estetiği Ameliyatından Bir Gün Önce Ve Ameliyat Günü Yapılması Gerekenler

Ameliyattan bir gün önce, mutlaka rahat bir uyku uyumalısınız, yüzünüzü temiz tutmaya özen gösterin, ameliyattan bir gün önce yiyecek ve içeceğe ara vermelisiniz kesinlikle gece yarısından sonra yemek yenmemeli su içilmemelidir. Ameliyat için çantanızı hazırlamalısınız, burnunuzu rahatsız etmeden giyebileceğiniz kıyafetler kullanmalısınız. Burun ucu estetiği günü yüzünüz temiz olmalıdır. Yüzünüze makyaj uygulamaları yapmamalısınız. Lens, takma kirpik, kaynak saç gibi şeyleri çıkarmalısınız. Ameliyata girmeden önce su dahi içmemelisiniz, ameliyat günü ilaç kullanmayınız eğer kullandıysanız mutlaka doktorunuzu durumdan haberdar ediniz. Regl olunması ameliyat için bir engel oluşturmaz. Ameliyat günü yanınızda refakatçi olmalıdır. Ameliyathaneye girmeden önce üzerimizde bulunan takı, saat, kolye, toka gibi cisimleri çıkarmalıyız. Ameliyat için görevlilerin verdiği ameliyat önlüklerini giymeliyiz.

 Burun Ucu Estetiği Ameliyatından Sonra Yapılması Gerekenler

Burun ucu estetiği ameliyatından sonra, özellikle ilk 2 gün zorlayıcı hareketlerden uzak durulmalıdır. Gece mümkün olduğunca dik yatılmalıdır. Aşağı doğru eğilme hareketi ilk günlerde yapılmamalıdır. Burun ucu estetiği olan kişiler yemek yerken küçük parçalar halinde ve az çiğneyerek yemeliler. Ağır egzersiz gerektiren sporlardan ve deniz havuz gibi yüzme sporlarından uzak durulmalıdır. Doktoru söylediği zamana kadar gözlük kullanılmamalıdır. Yüz bölgenizin ve burnunuzun darbe almamasına özen göstermelisiniz. Alkol ve sigara iyileşme sürecinizin uzamasına neden olacaktır. Cildinizi güneşten korumalısınız, gülerken, konuşurken aşırı mimik hareketleri yapmamaya özen göstermelisiniz. Doktor kontrollerini düzenli takip etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.