Burun Törpülemeden Sonrası Neler Yapılır?

burun-kemeri
Burun Kemeri Düzeltme Nasıl Yapılır?
31 Ağustos 2018
Burun Ucu Estetiği Öncesi Hazırlık
Burun Ucu Estetiği Öncesi Hazırlık
14 Eylül 2018
Show all

Burun Törpülemeden Sonrası Neler Yapılır?

Burun Törpülemeden Sonrası Neler Yapılır?

Burun Törpüleme Nedir?

Burun törpüleme burunda bulunan kemer düzeltme ameliyatı olarak bilinir. Dış görünüşte yüz hatlarının birbirine uyumlu olması hem psikolojik hem de sosyal anlamda çok önem arz etmektedir. Burun törpüleme de burunda bulunan kemer eğriliğinin düzeltilmesidir. Estetik anlamda çok önemli bir yere sahip olan burun estetiğinde kemerler törpülenerek düzeltilir. Çok kısa süren bu operasyon sonunda hastalar istediği görünüşe kavuşabilir.

 Burun Törpüleme Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci

Her operasyon zordur. Ancak burun törpüleme operasyonu hastayı yormayacak bir şekilde kolayca yapılabilmektedir. Burun sırtında kemer çok fazla yok ise bu işlem yapılarak istenilen görüntüye kavuşulmuş olur. Bu tüp operasyonlarda burun eğriliğini düzeltmek mümkün değildir. Burun ameliyatı sadece estetik bakımdan değil, sağlık problemleri, rahat nefes alamama gibi sıkıntılı durumlar sonucunda da yapılır. Ameliyat sonunda bir miktar ağrı yaşama ihtimali vardır. Ancak bu ağrılar ilaç alımıyla azaltılabilmektedir. Ameliyattan sonra baş çok aşağı doğru meyilli olmamalıdır. Bunun ile birlikte ameliyat sonrası morluklar görülebilir. Bu morluklara buz uygulayarak engelleyebiliriz. Alçı on gün kadar burunda kalabilir. Ancak bir hafta içinde hiç bir sıkıntı yaşamadan alçıyı çıkarma işlemi yapılabilir. Geceleri yatarken önerilen splint kullanılmalıdır. Gözde meydana gelen morluklar iki ya da üç gün içinde tamamen gözden kaybolmaktadır. Burun törpüleme ameliyatından hemen sonra ayağa kalkılabilir. Ancak günlük etkinlikleri doktorun raporuna ve tavsiyesine göre yapmak gerekir. İyileşme süresince koşma yüzme eğilme gibi hareketleri biraz kısıtlı bir şekilde yapmakta fayda görülmektedir. Gözler üzerinde bulunan şişlikleri soğuk uygulayarak indirebiliriz.

 Burun Törpüleme Ameliyatı

Estetik anlamda güzel görüntü elde etmek isteyen kişilerin en çok tercih ettiği ameliyat türüdür. Herhangi bir kesme işlemi olmadan operasyon gerçekleştirilir. Bu operasyon burun sırtında bulunan ufak kemer eğriliğini gidermek ve kişinin istediği görüntüye kavuşmasını sağlamak amaçlanmıştır. Bu tarz operasyonlarda pek çok hasta da başarı elde edilmiştir. Özellikle sosyal anlamda bu tarz ameliyatlar oldukça revaçtadır. Kişinin hemen toparlanması ve günlük hayatına çok çabuk bir şekilde geri dönmesi sebebiyle bu operasyon tercih edilmektedir. Burun törpüleme az olan kemerin gitmesini sağlamaktadır. Bu ameliyatın sonucunu biraz bekledikten sonra çok net bir şekilde görebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.