Burun Estetiği Hakkında Her Şey

Burun İçi Eğriliğinin Olumsuz Yönleri Nelerdir?
Burun İçi Eğriliğinin Olumsuz Yönleri Nelerdir?
17 Eylül 2018
Bahar Aylarında Burun Estetiği Yapılabilir Mi?
26 Mart 2019
Show all

Burun Estetiği Hakkında Her Şey

Burun estetiği bir diğer adı ile rinoplasti; burun şeklinde olan bozuklukları gidermek, kişilerin nefes almasını sağlamak, nefes almalarını engelleyecek burun eti, burun kemiği eğriliği, kıkırdak doku şekil bozukluklarını gidermek için yaptığımız cerrahi operasyona verilen addır. Burun estetiği ile burun ile yüz profili uygunluğu sağladığımız gibi, burnun daha estetik bir görünüme sahip olması, burun deliklerinden daha sağlıklı solunum yapılması sağlayarak hastamızın daha kaliteli bir yaşam sürmesine katkı sunuyoruz.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

1 ) Burun şekil bozukluklarında,

2 ) burun içinde yer alan kıkırdak doku veya kemik eğriliğine bağlı solunum zorluğu oluşmasında,

3 ) Burun içinde burun eti oluşması durumunda,

4 ) Burun yüz ölçülendirmesinde ortaya çıkan orantı bozukluğunda,

5 ) Daha estetik bir buruna sahip olmak için,

6 ) Burun kemeri güçsüz olanlar için kırılmaların önüne geçmek adına burun kemeri güçlendirmek için,

7 ) Burun ile dudak arasında yer alan açının ideal oranlara getirilmesi için burun estetiği yapılır.

Burun Estetiği Yaptırmadan Önce Yapılması Gerekenler

*Burun estetiği operasyonunu neden yaptırmak istediğiniz en önemli konudur. Burnunuzun estetik bir görünüme sahip olmasını istediğinizi, sağlık sorunları nedeni ile estetik operasyon yaptırmak istediğinizi veya yüz – burun profil uyumunu orantılamak için mi yaptırmak istediğinizi doktorunuza belirtmelisiniz.

* Burun estetiği, cerrahi bir operasyon olduğu için yapılması gereken bir çok test ve bilgilendirme aşaması vardır. Öncelikle burun estetiği yapan doktorlar iyice araştırılmalı ve referansı güçlü olan estetik cerrahlar tercih edilmelidir. Doktor seçimi hayatınızın devamı açısından çok önemlidir.

* İkinci adım olarak seçtiğiniz doktor ile tıbbi geçmişiniz hakkında konuşmalı, geçirdiğiniz hastalıklar, tıbbi operasyonlar, hemofili benzeri kan hastalıklarınız ile ilgili detaylı bilgi vermelisiniz. Bilgilendirme aşaması operasyon sırasında ve sonrasında hayati tehlike oluşmasının önüne geçecek bir aşamadır.

*Operasyon öncesinde burun estetiği ile doktordan bilgi almak, operasyon sonrası iyileşme sürecine dair sürecin işleyişi ile ilgili olarak bilgi sahibi olmak gereklidir. Operasyondan sonra ne yapacağınızı bilmek iyileşme sürecinizi hızlandıracaktır.

* Fizik muayene ve operasyon için gerekli kan değerlerinin ölçülmesi, laboratuvar testlerinin yapılması gibi tıbbi muayene aşaması operasyona hazırlık aşaması olup doktor ve hasta tarafından mutlaka yerine getirilmesi gereken bir aşamadır.

Burun Estetiği Teknikleri

Kapalı Teknik Burun Estetiği; Burun kanatları altından kesiler açılarak burun cildi üzerinde yapılan burun estetiği yöntemidir. 1960 yılından itibaren kullanılmaya başlanmış olan bu teknik günümüzde de cerrahlar tarafından kullanılmaktadır.

Açık Teknik Burun Estetiği; Burun delikleri arasında kesi açılarak yapılan bir yöntemdir. Bu yöntem ile burun çevresinde veya burun kanatlarında her hangi bir iz kalmaz. Bu yöntem cerrahlar için daha kolay bir yöntem olduğu için tercih edilen bir yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.